Orkiestra Wojskowa w Krakowie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 grudnia 2020
Nabór Muzyków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Na podstawie Decyzji Ministra Obrony Narodowej z dnia 11.12.2020 roku w sprawie naboru do szkół podoficerskich rozpoczyna się rekrutacja na rok 2021.  Muzyków, którzy pragną służyć w wojsku szkoli Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu, gdzie na kandydatów czeka 30 miejsc. Wnioski składać należy do Dyrektora Departamentu Kadr MON, za pośrednictwem odpowiedniej Wojskowej Komendy Uzupełnień. Termin składania wniosków upływa 4 czerwca 2021.


Najważniejsze wymagania:
- ukończenie szkoły muzycznej II stopnia (preferowane jest wykształecenie wyższe) w zakresie gry na instrumencie muzycznym
- potwierdzenie wolnego etatu w jednej z orkiestr wojskowych Wojska Polskiego poprzez kontakt z Dowódcą Orkiestry ("zaświadczenie o możliwości wyznaczenia na stanowisko")

   Po złożeniu wniosku WKU skieruje kandydata do służby na komisję lekarską, która po badaniach specjalistycznych orzeknie o zdolności do zawodowej służby wojskowej. Po pozytywnej weryfikacji dokumenty zostaną wysyłane do Szkoły Podoficerskiej.

    Komendant Szkoły po rozpatrzeniu wniosków wyznaczy termin egzaminów wstępnych, na których weryfikowane będą muzyczne predyspozycje kandydata do służby w orkiestrze wojskowej. Oprócz tego odbędą się egzaminy z WF i wiedzy ogólnej oraz z jęz. angielskiego. Szkolenie i nauka w Szkole potrwa ponad 6 miesięcy. 

 

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Orkiestra Wojskowa w Krakowie
Wrocławska 82
30-901 Kraków
tel. 261134280
fax. 261134289

    
  • BIP